„Lepiej zapobiegać niż leczyć”
w myśl tego nasza przychodnia zapewnia Państwu pełną profilaktykę.
Oferujemy:
– okresowe badania profilaktyczne
– szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym
– profilaktykę przeciw ekto i endopasożytom
– znakowanie mikroczipem i rejestracja danych zwierzęcia w międzynarodowej bazie danych
– wystawianie paszportów
Nasz personel przykłada szczególną wagę do tego, aby wizyty przebiegały w miłej i spokojnej atmosferze, tak aby nasze kolejne spotkanie wywoływało u Waszych podopiecznych pozytywne skojarzenia.
Sercem naszej przychodni jest szpital. To tutaj na swój zabieg czekają pacjenci chirurgiczni, a zwierzaki w stanach cięższych, wymagające leczenia stacjonarnego, otrzymują niezbędną pomoc. Nasz szpital składa się z dwóch pomieszczeń – jednego dla kocich i drugiego dla psich pacjentów. Dzięki takiemu rozmieszczeniu zwierzęta mają zapewniony spokój, a nasz personel może stale doglądać ich bezpieczeństwa przez cały pobyt w przychodni. Profesjonalne wyposażenie umożliwia nam prowadzenie m.in. płynoterapii, tlenoterapii czy kardiomonitoringu, usprawniających powrót pacjentów do zdrowia.
Wizyta u lekarza weterynarii bywa stresująca zarówno dla opiekuna jak i samego zwierzaka – wiedząc o tym, wychodzimy Państwu naprzeciw i staramy się zapewniać możliwie największy komfort. Dlatego do Waszej dyspozycji są dwie poczekalnie – oddzielna dla psów i dla kotów. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla tych drugich – oddzielne, ciche pomieszczenie, w którym mogą Państwo wraz ze swoimi kotami oczekiwać na wizytę, znacząco niweluje u nich poziom stresu.
Nasi lekarze dysponują trzema gabinetami. Poczekalnia do dwóch z nich mieści się na recepcji, gdzie w razie potrzeby pomocą zawsze służą Państwu nasze Recepcjonistki. Trzeci gabinet – koci – znajduje się we wspomnianej kociej poczekalni.
W celu usprawnienia przebiegu wizyty – zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.
Współczesna weterynaria nie istnieje bez nowoczesnych metod obrazowania. Nasi specjaliści, korzystając z nowoczesnego sprzętu, oferują Państwa pupilom kompleksowe badania ultrasonograficzne (w tym badania dopplerowskie, USG klatki piersiowej i narządu ruchu oraz badanie ultrasonograficzne struktur drobnych, takich jak tarczyca, węzły chłonne czy ślinianki) oraz badania RTG (od badań przeglądowych po badania w kierunku dysplazji stawów biodrowych i łokciowych. Pa pacjentom kardiologicznym oferujemy echo serca, wykonywane przez wykwalifikowanego kardiologa.
USG i RTG, poza swoją specjalistyczną funkcją, znajduje też zastosowanie w praktyce codziennej, jako narzędzie do szybkiej diagnostyki, np. w stanach nagłych. Dlatego, każdy z naszych lekarzy został odpowiednio przeszkolony do wykonywania podstawowych badań diagnostycznych przy użyciu zarówno aparatu RTG iak i USG. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możecie Państwo liczyć na zdjęcie przeglądowe klatki piersiowej, jamy brzusznej lub wykonanie badania AFAST/TFAST niezależnie od tego, który z naszych lekarzy będzie zajmował się Waszym zwierzakiem.
Nieodłącznym elementem naszej pracy jest chirurgia. Każdy zabieg wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów, którzy niosą pomoc swoim pacjentom zarówno w stanach nagłych, jak i planowanych zabiegach.
Zakres naszej działalności, to:
– chirurgia miękka
– chirurgia klatki piersiowej
– ortopedia i traumatologia
– stomatologia
Nie ma bezpiecznej chirurgii bez anestezjologii – dlatego w każdej procedurze chirurgicznej wykonywanej w naszej placówce uczestniczy anestezjolog. Dzięki temu nasi chirurdzy mogą skupić całą swoją uwagę na wykonywanych czynnościach, nie martwiąc się o bezpieczeństwo swoich pacjentów.
Przychodnia posiada salę operacyjną wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny. Przy każdym zabiegu uczestniczy anestezjolog.
Posiadamy aparat do narkozy wziewnej. Sprzęt ten jak i jego operator zapewniają bezpieczeństwo podczas zabiegu Państwa podopiecznego. Jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda znieczulania pacjentów podczas zabiegu.
Dzięki temu możemy zaproponować w pełnym zakresie zabiegi chirurgii miękkiej czy ortopedii.
– kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób stawu kolanowego
– chirurgiczne leczenie złamań
– iniekcje dostawowe
– operacyjne leczenie zwichnięcia rzepki
– kompleksowe leczenie i chirurgia kręgosłupa
– terapia IRAP
– terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP)
Bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów są dla nas priorytetem – właśnie dlatego przy każdym zabiegu chirurgicznym oraz procedurze diagnostycznej, wymagającej zniesienia świadomości oraz kontroli bólu, nad Państwa pupilami czuwa anestezjolog. Specjalistyczna opieka anestezjologiczna pozwala na indywidualne dobranie odpowiedniego protokołu znieczulenia oraz kompleksowe zabezpieczenie przeciwbólowe naszego pacjenta przed, w trakcie oraz po zabiegu. Rola anestezjologa kończy się dopiero wtedy, gdy Państwa pupil jest w pełni świadomy i gotowy na powrót do domu.
Znaczna część pracy lekarzy odbywa się poza gabinetami przyjęć. Nasza przychodnia oferuje Państwu szeroką gamę badań laboratoryjnych, wykonywanych na miejscu, przez wykwalifikowaną kadrę.
Wykonujemy:
– badania morfologiczne, biochemiczne i elektrolitowe krwi
– diagnostykę hematologiczną (ocena rozmazu krwi, obliczanie poziomu retikulocytów,
badanie
kropli krwi – ocena aglutynacji (badanie w kierunku pasożytów krwi – dirofiliarioza)
– badanie moczu wraz z osadem, badanie cytologiczne moczu
-badanie parazytologiczne kału (rozmaz kału, badanie metodą flotacji, badanie w kierunku lambliozy)
– badania cytologiczne – cytologia skóry, kanału słuchowego, prostnicy, spojówek, płynu z jam ciała
– badania dermatologiczne – zeskrobina skóry, trichogram, cytologia skóry, posiewy mikologiczne
– szybkie testy diagnostyczne SNAP: parwowiroza, panleukopenia, FIV, FeLV, cPL, anaplazma, erlichia, borelia, anaplazmoza
Nasi lekarze, nieustannie się dokształcają i poszerzają swoją wiedzę, chcąc zapewnić swoim pacjentom szybką i trafną diagnozę.
W Specjalwet wykonujemy biopsje cienkoigłowe guzów skóry oraz narządowe wykonywane pod kontrola USG. Dzięki biopsji cienkoigłowej jesteśmy w stanie, między innymi postawić wstępne rozpoznanie choroby nowotworowej i odpowiednio przygotować pacjenta do zabiegu chirurgicznego (wycięcie guza) bądź wdrożyć leczenie na wczesnym etapie choroby.
Biopsja cienkoigłowa to praktycznie nieinwazyjna metoda pobrania materiału do badania cytologicznego. Standardowo wykonywana bez znieczulenia ogólnego.
Z przypadkami dermatologicznymi w naszej praktyce spotykamy się dość często. Szacuje się, że około 30-40% wszystkich konsultowanych pacjentów to pacjenci cierpiący na choroby skóry. W zakresie dermatologii zajmujemy się chorobami alergicznymi, pasożytniczymi, autoimunologicznymi, grzybicami skóry, chorobami o podłożu endokrynologicznym (hormonalnym), nowotworami skóry, leczymy też schorzenia kanału słuchowego. Nasze rozpoznanie opieramy o badania dodatkowe, które pozwalają nam dokładnie diagnozować i na bieżąco kontrolować przebieg choroby. Na miejscu wykonujemy zeskrobinę skóry, trichogram (badanie włosa pod mikroskopem), posiewy mikologiczne, cytologię skóry, kanału słuchowego oraz biopsję skóry. Posiewy bakteriologiczne oraz badania histopatologiczne skóry wysyłamy do referencyjnych laboratoriów.
Ból jamy brzusznej, wymioty, ulewanie, brak apetytu, spaczone łaknienie, biegunki, chudnięcie czy zaparcia – to częste objawy, które skłaniają zaniepokojonych właścicieli do wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Istnieje wiele objawów sugerujących problem z przewodem pokarmowym i drogami żółciowymi. W przypadku pojawienia się tych symptomów u naszych czworonogów, niezbędne jest ustalenie przyczyny i wprowadzenie kierunkowego leczenia. Do diagnostyki przewodu pokarmowego nasi lekarze wykorzystują badanie flotacji i rozmazu bezpośredniego kału czy cytologię z prostnicy, które umożliwiają wskazanie obecności pasożytów jelitowych czy zaburzeń mikroflory jelitowej. Rutynowo wykonujemy też badanie ultrasonograficzne, test strawności, ocenę poziomu lipazy trzustkowej czy oznaczenie poziomu witaminy B12, kwasu foliowego jak również TLI w celu oceny funkcji wydzielniczej trzustki. Wymienione badania pozwalają naszym internistom na zastosowanie najlepszego w danym przypadku leczenia i umożliwiają szybki powrót waszych pociech do zdrowia.
Jak w każdej dziedzinie, celem postępowania lekarskiego jest dotarcie do źródła problemu, dlatego nasza przychodnia dysponuje szerokim wachlarzem zaplecza diagnostycznego. Wykonujemy badanie moczu wraz z osadem, cytologię moczu oraz ilościową ocenę białkomoczu w stosunku do poziomu kreatyniny czy też sięgamy po badanie biochemiczne krwi, w tym badanie elektrolitowe. Nieodzowne często okazuje się również badanie ultrasonograficzne wraz z oceną przepływu w naczyniach nerkowych. Każdy pacjent, u którego podejrzewamy chorobę nerek, zostaje obligatoryjnie poddany pomiarowi ciśnienia tętniczego krwi metodą dopplerowską. Istotną rolę w procesie diagnostycznym odgrywają również właściciele. Ich obserwacje i uwagi, które przekazują nam podczas wywiadu, połączone z kolejnymi etapami diagnostyki, doprowadzają nas do celu – pełnego obrazu stanu zdrowia pacjenta nerkowego.
Wiedza i doświadczenie a także dostęp do nowoczesnego zaplecza diagnostycznego umożliwiają postawienie diagnozy i ustalenie postępowania farmakologicznego. Dysponujemy aparatem do badania echokardiograficznego Vettus7 z modułem EKG, wyposażonym w sody kardiologiczne umożliwiające badanie serca zarówno kociaka ważącego poniżej kilograma i siedemdziesięciokilogramowego doga.
Diagnostykę kardiologiczną uzupełniamy wykonując pomiary ciśnienia krwi metodą doplerowską, badania rtg klatki piersiowej,
Leczenie farmakologiczne w razie konieczności uzupełniamy terapią inwazyjną: punkcje klatki piersiowej, jamy brzusznej, worka osierdziowego.
W naszej przychodni zajmujemy się profilaktyka jamy ustnej.
Wykonujemy:
– ultradźwiękowe usuwanie płytki nazębnej z polerowaniem i fluorowaniem zębów
– ekstrakcje